Najważniejszym okresem wpływającym na wygląd i trwałość naszego tatuażu jest faza gojenia. Dlaczego ten czas jest tak ważny? Źle zagojony tatuaż będzie nierówny, szybko wyblaknie, krawędzie się rozmyją, a na powierzchni skóry mogą powstać szpecące blizny. Przez pierwsze 28 dni po wykonaniu tatuażu mamy wpływ na to, jak będzie wyglądał za rok, 5 a nawet 10 lat. Kolagen naturalny w żelu przyspieszy proces gojenia i aktywuje komórki skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu Twój tatuaż na długo pozostanie ozdobą skóry.
Kolagen naturalny Colway a tatuaże
Rybi kolagen w żelu to sensacja biotechnologiczna ostatnich lat. Odmładzający kosmetyk pozyskiwany ze skóry ryb karpiowatych wygładza i nawilża skórę. Jest w pełni naturalny i bezpieczny – w składzie najlepszych preparatów do ciała znajdziemy wyłącznie wodę, kolagen, elastynę, glikol i kwas mlekowy. Kolagen naturalny Colway ma jeszcze jedną właściwość, która na pewno Cię zainteresuje, jeśli planujesz ozdobić swoją skórę tatuażem. Fibroblasty, komórki produkujące kolagen w skórze, pobudzone do działania poprzez aplikację kolagenu z zewnątrz, powodują uporządkowanie włókien kolagenowych. Dzięki temu tatuaż zachowa żywy kolor, wyraźne kontury, a jego powierzchnia będzie gładka. Dowiedz się, jak dokładnie działa kolagen naturalny Colway na portalu Wybieramy Kolagen.
Kolagen na rany i zmarszczki – dlaczego działa?
Około 70 procent skóry, włosów i paznokci oraz blisko 100 procent tkanek łącznych składa się z kolagenu. To białko trzyma nas razem – od włosów na głowie przez organy wewnętrzne, aż po każdy milimetr skóry. Wraz z kolejnymi latami życia naturalna produkcja kolagenu ulega drastycznemu spowolnieniu. Jeżeli masz więcej niż 25 lat, już ubywa Ci cennego białka młodości.
Naturalny kolagen w żelu aplikowany na skórę sprawia, że nasze stocznie wytwórcze: fibroblasty, zaczynają produkować więcej kolagenu ustrojowego, a jego jakość się poprawia – włókna kolagenowe są uporządkowane.
Jak kolagen pomaga goić rany? To białko stanowi ważny składnik macierzy pozakomórkowej, odgrywający kluczową rolę w procesie gojenia. Keratynocyty i fibroblasty są głównymi typami komórek, zdolnymi do odkładania kolagenu w miejscu zranienia. Możesz je stymulować, aplikując rybi kolagen naturalny w żelu. To ważne, ponieważ zaburzenia syntezy i struktury kolagenu powodują powstanie blizn oraz nierówności na skórze oraz wyrzucanie barwnika wprowadzonego przez tatuażystę.
Jak nakładać kolagen naturalny na tatuaż?
Po pierwszym tygodniu od zagojenia się tatuażu możesz rozpocząć kurację kolagenem naturalnym. Przemyj tatuaż wilgotnym wacikiem. Nanieś 2 pompki żelu bezpośrednio na skórę nawilżoną skórę. Delikatnie wklep preparat. Poczekaj 10 minut aż się wchłonie, a następnie posmaruj skórę balsamem nawilżającym. Powtarzaj proces dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Stosuj preparat aż do całkowitego wygolejnia tatuażu.
Kolagen w żelu to naturalny kosmetyk wielofunkcyjny o rewelacyjnym działaniu odmładzającym. Możesz używać go jednocześnie na tatuaże, całą twarz i ciało – nadaje się nawet do bardzo wrażliwej, podrażnionej skóry. Pamiętaj, że kolagen naturalny nakładamy zawsze na dobrze oczyszczoną, wilgotną twarz. Żel nanosimy wklepując go w skórę, nie wcierając.
Jaki kolagen Colway na tatuaż?
Na portalu Wybieramykolagen.pl, w sekcji https://wybieramykolagen.pl/kolagen-do-ciala, zajdziesz wyłącznie sprawdzone preparaty kolagenowe do pielęgnacji, polecane przez naszą redakcję. Najlepsze do pielęgnacji tatuaży będą naturalne żele kolagenowe bez dodatkowych substancji aktywnych – na przykład Kolagen Naturalny Silver Colway. Kosmetyk działa kojąco także w przypadkach opryszczki, oparzeń, ukąszeń czy otarć. Jest dostępny w trzech wariantach pojemnościowych 50, 100 i 200 ml.
Colway to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek oferujących produkty kolagenowe bazujące na wieloletnich badaniach polskich naukowców, którym – jako pierwszym na świecie – udało się uzyskać rybi kolagen. W swojej firma ofercie posiada wiele produktów docenianych przez kosmetyczki, dermatologów i klientów w walce z wieloma schorzeniami skóry, oznakami starzenia się czy problemami ze stawami.