Czasem tatuaż jest nie tylko rysunkiem na skórze, zwykłą ozdobą, zrobioną w przypływie chwilowego szaleństwa. Może być wyrazem miłości do kogoś lub czegoś bądź też przypieczętowaniem romansu.
Jeśli chodzi o piękno nie można uznać nic urokliwszego od Geiszy. Jasne kolory, czerwony, purpurowy, niebieski, a na dodatek czarne proste włosy? Taka kolorystyka towarzyszy tatuatorskim wzorom Geiszy. Pomimo, że tylko głowa i kark dziewcząt są popularne to i tak tatuaż daje oszałamiający efekt. Nowoczesne wzory gejszy są często akcentowane z samurajskimi mieczami. Są one szczególnie popularne wśród osób, które miały złamane sercaprzez nieosiągalne kobiety, a także często symbolizują wielką miłość.
Gejsze były wykształconymi kobietami i za ich sprawą tatuaż osiągnął ogromny rozwój. Dzięki nim powstał tzw."tatuaż niewidzialny". Wykonywany był za pomocą specjalnego barwnika. Uwidaczniał się dopiero przy podwyższonej temperaturze ciała czyli po kąpieli, wypiciu sake lub w trakcie miłosnych uniesień.
Tatuaże Geiszy weszły do wzorów po II wojnie światowej, kiedy wszystkie wojskowe oddziały amerykańskie stacjonowały w Japonii. To tu po raz pierwszy napotkano na Geisze i szybko stały się one jednym z najbardziej popularnych wzorów tatuaży wszech czasów. Najczęściej tatuowane były na przedramieniu, nawet na plecach. Geisze były jedynie połączeniem seksualności z kobietą, która z jednej strony była artystką, a z drugiej - prostytutką. Ich piękno było niekwestionowane: czarne włosy, falujące kimono, czysta biel twarzy, nieskazitelne maniery - to wszystko jest dokładnie tym, co Geisza tatuaż ma do pokazania.
Tatuaże dla kobiet Geiszy z męskiego (sentymentalnego) punktu widzenia przywodzą na myśl czasy z przeszłości. Czasami przypominają o dziewczynie, która była poza jego zasięgiem.
Być może, że tajemniczą aurę Geiszy praktykuje się do dziś. Nadal traktuje się ją jako jeden z bardziej popularnych wzorów tatuaży. Nigdy nie wyszła z mody i zawsze była czymś w rodzaju szeptanych erotyków dla każdego. Wybierał ją każdy kto chciał podziwiać sztukę ciała, którą tylko Geisza mogła zapewnić.