Tatuaż - czy na jednym się skończy?
Decyzja o odwiedzeniu salonu tatuażu z reguły jest bardzo przemyślana. Już na długo przed wizytą trzeba przecież zaplanować wzór tatuażu, jego wielkość, miejsce, w którym zostanie wykonany oraz jego kolorystykę.
Dobrym pomysłem jest odwiedzenie studia tatuażu przed planowanym terminem wykonania dzieła, aby z tatuażystą skonsultować swój pomysł, dowiedzieć się, jak wygląda on od technicznej strony oraz jak przygotować się do, de facto, zabiegu.
Jeżeli jest to Twój pierwszy tatuaż, z pewnością czekasz na niego z niecierpliwością, ale jednocześnie przechodzi Ci przez myśl, czy na pewno jest to dobry pomysł. Tatuaż często wiąże się z subkulturą, ale bywa również sposobem na wyrażenie tego, co dla nas w życiu ważne.
Czasem jest po prostu ozdobą. Czy chcesz, aby był on widoczny dla wszystkich, czy wolisz zachować go dla siebie i najbliższej osoby, gdy powstanie w miejscu, które na co dzień zakryte jest ubraniem?
Ilość tatuaży, a powód, dla którego powstają
Tatuaże są uzależniające, w większości przypadków. Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie pierwszego tatuażu, z dużym prawdopodobieństwem wrócisz do studia po kolejny. Kilka tatuaży nie stwarza dziś o Tobie negatywnej opinii społecznej, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu.
Jeżeli tatuaże są gustowne, dobrze wykonane, a ich ilość nie dominuje w określonych partiach ciała, nie stanowią ograniczeń. W niektórych profesjach ustanowiono pewne ograniczenia, dotyczące wyglądu, jednak wiedząc o nich, zaplanuj swój tatuaż w miejscu, w którym nie będzie on eksponowany w pracy.
Jeżeli tatuaże są dla Ciebie sposobem na odznaczenie pewnych etapów w życiu lub uczczenie ważnych chwil, zadbaj, by wystarczyło dla nich miejsca, bo na jednym z pewnością nie poprzestaniesz.