Kultura egipska, zwłaszcza ta dotycząca bogów, wierzeń i piramid, od lat fascynuje nie tylko badaczy i archeologów, ale także inspiruje świat artystyczny.
Niektórzy pokazują swoją pasję w sposób graficzny – pięknymi i nietuzinkowymi tatuażami. Wkroczmy w świat egipskich symboli i przekonajmy się, jakie dzieła noszą miłośnicy starożytnego Egiptu i tatuażu! Począwszy od podstawowych symboli, aż do portretów mitycznych postaci – wszystko to znajdziemy w świecie piramid.
Proste znaki
Najprostsze wykonywane tatuaże składają się z jednego symbolu – najczęściej są to: oko Horusa (bóg nieba); skarabeusz (symbol odrodzenia) oraz krzyż egipski (symbol płodności). Do małych i delikatnych wzorów można także zaliczyć kota – jako symbol bogini Bastet. Z tych małych elementów można stworzyć bajeczne kompozycje, ale wykorzystanie ich w surowej formie też ma swój urok – taki niepozorny tatuaż mieści się na nadgarstku, na karku czy za uchem.
Egipskie monstra
Najpopularniejsze są feniksy i sfinksy. Wzór wymaga on artysty dokładności i pokazania detalu, więc zalecany jest większy rozmiar tatuażu. Feniks jest symbolem odrodzenia po trudnych, ciężkich chwilach, ponieważ ten mistyczny ptak odradza się ze swoich popiołów. Jeśli chcesz, by ten tatuaż wyglądał zniewalająco, zaproponuj opcję z rozłożonymi skrzydłami. Efekt WOW gwarantowany. W przypadku sfinksa warto postawić na czerń lub linię z cieniowaniem. Umiejscowienie tatuażu warto skonsultować z tatuażystą, gdyż ten niestandardowy wzór wymaga niezakrzywionej powierzchni na ciele.
Mitologiczni bogowie Egiptu
Miłośnicy tatuażu lubują się w postaciach takich, jak: Izyda – skrzydlata bogini płodności i opiekunka ogniska domowego; Anubis – bóg z zaświatów o głowie szakala, ale także czerpią inspirację ze zdobnych sarkofagów faraonów. Połączenie wzorów z elementami starożytnej kultury – złotem, ciepłymi barwami, piramidą, biżuterią – da wspaniały efekt końcowy. Ogromną popularność w 2015 i 2016 roku w okresach wakacyjnych zdobyły tatuaże tymczasowe (najczęściej w formie naklejek) z motywami starożytnymi (przede wszystkim krzyż egipski), symbolami, zwłaszcza te w kolorze złotym i srebrnym. Mniej popularnym, ale także chętnie wykorzystywanym wzorem są hieroglify – najwcześniejszy rodzaj pisma starożytnego Egiptu.