Wykonywanie tatuażu jest bolesne, ponieważ polega na nakłuwaniu ciała igłą. Jakie jest najbardziej czułe miejsce na wykonanie tatuażu?
Tatuowanie której części ciała sprawi nam najwięcej bólu, a którego najmniej?
Gdzie warto wykonać swój pierwszy tatuaż, jeśli obawiamy się bólu? Przemyśl to!
Przeszukiwanie specjalnych katalogów przepełnionych wzorami czy samodzielne zaprojektowanie tatuażu to przyjemność, która nie powinna sprawiać problemów. Zupełnie inaczej może być z wybraniem odpowiedniego miejsca na ciele, na którym ma powstać tatuaż.
Decyzję o tym trzeba podjąć bez pośpiechu. Jeśli nie chcesz, by to, co ma sprawić radość i przyjemność, zmieniło się w tortury – dokładnie zastanów się, gdzie chcesz zrobić sobie tatuaż.
Czy to boli?
Odpowiedź jest banalna: wykonanie tatuażu zawsze boli. Niezależnie od tego, gdzie będzie ozdoba i w jakim stylu, ból się pojawi. Jednak nie ma co rozpaczać i od razu się zniechęcać. Jeśli jesteś osobą mało odporną na ból, dobrze zastanów się nie tylko nad miejscem, w którym ma pojawić się tatuaż.
Równie ważny jest wybór stylu i motywu.
Osobom, które obawiają się bólu związanego z wykonaniem tatuażu, specjaliści polecają wybranie niewielkiego malunku, którego czas wykonania nie przekracza 45 minut. Zawsze uprzednio warto porozmawiać z tatuatorem i poradzić się. Ponadto nie należy wybierać miejsca bardzo wrażliwego na swój pierwszy tatuaż.
Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma inną odporność na ból. To, co jednych paraliżuje i doprowadza do płaczu, u innych może być ledwo odczuwalne. Dlaczego tutaj boli? Wykonywanie tatuaży wiąże się z bólem.
Na naszym ciele są jednak obszary, które są znacznie bardziej uwrażliwione i wbijanie w nie igły podczas tatuowania może być naprawdę nieprzyjemne.
Jakie to miejsca?
To przede wszystkim pachwiny (wrażliwa skóra), piersi, usta, brwi, oczy (zabieg nie jest wykonywany w Polsce), genitalia, kostka i śródstopie, łokieć, za uchem, powieki i żebra. Tatuaże - prawdy i mity na ich temat Lata mijają, a temat tatuaży nadal cieszy sie dużym zainteresowaniem.
Wokól tatuaży narosło wiele legend i nieprawdziwych informacji.
Na różnych forach ludzie, ktorzy zamierzaja zrobic swój pierwszy tatuaż zadaja mnostwo pytan i tak naprawdę niebardzo sś zorientowani w temacie tatuazy. Dziś podzielę się z wami podstawowymi informacjami na temat tatuaży i rozprawię sie z mitami, w które sporo osob nadal wierzy.
Kolorowe tatuaże bledną z czasem i wymagają poprawek. MIT
Kolorowy tatuaż zrobiony w porzadnym studio tatuażu, z użyciem dobrej jakosci tuszy, z pewnosciż nie będzie wymagał poprawek. Oczywiscie o tatuaż nalezy dbać, nie tylko gdy jest swieży. Codzienne wmasowywanie w niego kremów lub balsamów z pewnoscią wyjdzie na dobre. Należy też pamietać, że tatuaże nie lubią nadmiernej ekspozycji na slońce. Nadmierne opalanie tatuażu może skutkować jego blaknięciem!!!. Polecam stosowanie kremów z wysokiem filtrem (np. 50) na tatuaże, w slonczne dni. Ponadto kolory tatuażu zawsze wygladają bardziej intensywnie na jasnej skorze. Reasumujac, dobrze wykonany tatuaż + późniejsza dbalość osoby noszącej go = intensywne kolory przez dlugie lata.
W dzień oraz przeddzień tatuowania należy wypocząć i nie spożywac alkoholu. PRAWDA
24 godziny przed tatuowaniem nie powinno się spożywac alkoholu. Podobnie jest po zabiegu tatuowania. Alkohol może nasilić krwawienie podczas tatuowania, a także utrudnic gojenie tatuażu. Zabieg tatuowania jest dosc męczący zarówno dla tatuatora jak i osoby tatuowanej, zwłaszcza jesli trwa 5-6 godzin. Dlatego też w przeddzień tatuowania należy wypoczać i porządnie sie wyspać. Nie należy też poddawać sie tatuowaniu na czczo.
Swieży tatuaż nie powinien być wystawiany na słonce. PRAWDA
Dopoki strupki nie zejdą z tatuażu, nie powinno się wogóle wystawiać na slonce nowego dzieła, a potem jeszcze przez 1,5 miesiąca. Mogloby to skutkowac wyblaknięciem tatuażu. Dlatego też lato nie jest najlepszą porą na tatuowanie się.
Tatuator zrobi Ci tatuaż bez wczesniejszego umówienia. MIT
Wiekszość osób myśli, że wejdzie do studia tatuażu i tatuaż zostanie zrobiony "od ręki". Niestety, w dobrych studiach tatuażu zwykle czeka sie kilka tygodni, w niektórych nawet pół roku. Chyba że chodzi o naprawde niewielki wzór, typu obrączka na palcu, co zajmie tatuatorowi pół godziny pracy, wówczas jest szansa, że tatuator przyjmie Was bez uprzedniego umówienia się. Aczkolwiek w wiekszosci studiów, trzeba trochę poczekać i wplacić zaliczkę, zwykle w wysokosci 50-100zł.
Ból podczas tatuowania jest nie do zniesienia. MIT
Wiele kobiet ból podczas tatuowania porównuje z depilowaniem nog. Ja również się z tym zgadzam. Tatuowaniu towarzyszy podobne pieczenie i uczucie gorąca w tatuowanym miejscu. Bol, w dużej mierze, zależy od tatuowanego miejsca. Okolice pachwin i kosci są najbardziej bolesne. Zaś te miejsca, gdzie mamy wiecej "tłuszczyku" bola najmniej ;)
Po wykonaniu tatuażu nie wolno korzystać z basenu oraz solarium. PRAWDA
Po wykonaniu tatuażu nie wolno korzystać z basenu ani solarium. Musimy z tym zaczekać az odpadną strupy i skóra przestanie sie złuszczać. Aczkolwiek opalanie wytatuowanych miejsc odradzam zupełnie, jak juz wczesniej wspominalam.
Tatuator wykona każdy wzór jaki zażyczy sobie klient. MIT
Tatuator nie wykona tatuażu o obrazliwej treści i formie. Wiem takze, ze sporo tatuatorow w Polsce odmawia tatuowania dloni, twarzy oraz sfer intymnych.
Duży tatuaż można wykonać w ciągu jednej sesji MIT
Tatuaże zajmujące duże powierzchnie rozklada się na kilka sesji. Jedna sesja trwa zwykle 4-6 godzin, w zależnosci o tego ile klient da radę wytrzymać. Wykonanie całego rękawa zajmuje zwykle 3-6 kilkugodzinnych sesji.