Do tej pory stworzono wiele nowych sposobów i technik tatuowania. Każdy artysta stara się oddać za pomocą tatuażu nie tylko to, na co liczy klient, ale także tchnąć w dzieło na skórze chociaż cząstkę siebie.
Nieregularne tatuaże zdobyły już szeroki rozgłos (np. tatuaże akwarelowe), te, o których jest mowa ciężko określić – są symetryczne, dokładne ale i… Pobazgrane czarnymi liniami. Czy wygląda to nieestetycznie? Sprawdź czym są „sketch tattoos”. A jeśli spotkałeś się, drogi Czytelniku, z tą techniką, zobacz, że tym sposobem tatuowania, można namalować niemal wszystko! Bo cały nasz świat to czysta matematyka…
Jak szkic Leonarda da Vinci
Większość z nas pamięta jeszcze ze szkoły przykładowe wynalazki i rysunki mistrza wielu dziedzin – od matematyki aż po sztukę. Wiele jego szkiców wygląda jak zwielokrotnienie figur geometrycznych nałożonych na siebie warstwami, przez co spod pozornego chaosu wyłania się właściwy obraz. Tak samo jest z tatuażami-szkicami, których podstawą jest czarny tusz i prosta linia. Taki tatuaż pokazuje nie tylko piękno niedoskonałych elementów, niedociągniętej i zagubionej gdzieś kreski, ale to, jak silnie obecna jest w naszym życiu geometria. Na jej postawie można namalować niemal wszystko!
Niedokończony obraz
Ten styl będzie ciekawy dla miłośników sztuki współczesnej, ale nie groteskowej i przerysowanej – minimalistyczne podejście do używanych komponentów, proste i zakrzywione linie pozwolą poczuć harmonię wynikającą z tak ciekawego połączenia. Jednocześnie mamy pewność, że taki tatuaż, w odróżnieniu od klasycznych wzorów (proste obramowania, wypełnienie kolorem, wielokrotność wzorów) będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Nie da się każdej linii poprowadzić w ten sam sposób przy dwóch takich samych tatuażach. Zawsze ta jedna linia będzie choć odrobinę inna, a tatuaż stanie się ozdobą jedyną w swoim rodzaju.
Szeroki wachlarz wyboru
Za pomocą tej techniki można stworzyć nie tylko nieregularne kształty – w łatwy sposób wykwalifikowana ręka tatuażysty namaluje na naszym żywym płótnie przedmioty, zwierzęta, roślinność, czy nawet portret! Takie dzieło może wywoływać początkowo niedosyt, brak porządku i usystematyzowania. Mimo to, po dłużej chwili przyglądania się tatuażom na zdjęciach, możemy śmiało stwierdzić, że ta technika ma w sobie to „coś”. Krawędź tatuażu jest zespolona z jego kształtem, jakaś boczna linia, która pozornie nie łączy się z niczym, jest tak naprawdę wyrażeniem symetryczności. Wiele można powiedzieć o każdym ze styli. Ten szczególnie zapada w pamięć, bo prostota tego tatuażu jest tak naprawdę wynikiem ciężkiej pracy artysty, każda kreska musi być doskonale przemyślana, by nie zburzyć tego porządku w tym udawanych chaosie i tańcu czarnych linii.