Rezerwuj Wizytę w Salonie Tatuażu Online

Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię.
Wykonanie pierwszego tatuażu z jednej strony jest ekscytujące, z drugiej...

Wykonanie pierwszego tatuażu z jednej strony jest ekscytujące, z drugiej zaś pozostawia wiele pytań.

Gdzie szukać inspiracji? Jak znaleźć odpowiedniego artystę tatuażu? Czy trzeba się przygotować do sesji? Nasz przewodnik krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rezerwacji wizyty w salonie tatuażu online, tak że staniesz się ekspertem!

Tatuaże są uzależniające i powie to każdy, kto ma choć kilka na swoim ciele. Dlatego tak ważne jest, by do pierwszej wizyty odpowiednio się przygotować. Najgorsze, co może Cię spotkać to dziaranie u początkującego kumpla w pokoju. Uwierz nam, że w takich okolicznościach wszystko może pójść nie tak. Dlatego tak ważne jest, by oddać się w ręce profesjonalistom, którzy na rynku tatuatorskim zjedli już niejedne zęby.

W pierwszej części artykułu przedstawimy platformę INKsearch.co, na której z łatwością zarezerwujesz termin. W kolejnych częściach poruszymy takie tematy, jak pomysł, budżet, planowanie spotkania, wysyłka wiadomości do artysty, ceny za tatuaż i depozyt.

Rezerwuj Wizytę w Salonie Tatuażu Online

Umów sesję tatuażu u Lipsky Tattoo na INKsearch.co

INKsearch.co – system do rezerwacji tatuażu online

Wyobraź sobie, że po dokładnym przeszukaniu Internetu, wybierasz 3 niepowiązanych artystów, do których wysyłasz wiadomość z prośbą o wykonanie tatuażu. Mijają dni, tygodnie, nawet miesiące, a Ty wciąż nie dostajesz odpowiedzi. Kiepski scenariusz, prawda? A to tylko jeden z kilku, gdyż jeszcze warto wziąć pod uwagę fakt, że czasem to, co podoba nam się w sieci jest na dłuższą metę nieosiągalne. Jak to możliwe? Wystarczy, że w zbiorze Twoich inspiracji pojawi się motyw kota wykonanego przez artystę z Hong Kongu. Prawdopodobieństwo, że wskoczysz w samolot, by gnać w nieznane jest dość małe i nieco przygnębiające.

Odpowiedzią na powyższe problemy jest system do rezerwacji tatuażu online stworzony przez zespół INKsearch. Na stronie https://pl.inksearch.co/ znajdziesz wyselekcjonowanych i sprawdzonych (!) artystów z Polski i ze świata. Strona powstała, by ułatwić użytkownikom rezerwację wymarzonego tatuażu. Z poziomu platformy możesz wysyłać wiadomości do artystów, dodawać prace z portfolio do ulubionych, potwierdzać terminy rezerwacji i co najważniejsze – wybierać spośród tysięcy inspiracji. Wszystko to, w jednym miejscu, bez konieczności czekania na odpowiedź. Dlaczego? Ponieważ za działaniem platformy stoi profesjonalna obsługa klienta, która czuwa nad każdym Twoim zapytaniem. Obu stronom zależy na jak najszybszym kontakcie, dlatego możesz być pewien, że czekanie w nieskończoność na odpowiedź artysty w INKsearch się nie zdarza.

Umów sesję tatuażu u Aleksndra Głuch Olcur Tattoo na INKsearch.co

Jak znaleźć tatuażystę

Jeśli po raz pierwszy decydujesz się na wykonanie tatuażu, to musisz zapoznać się z obowiązującymi stylami, a jest ich bagatela 17. Spokojnie, każdy z nich jest dokładnie rozpisany i pod każdy podpięci są artyści tatuażu, którzy specjalizują się w konkretnych dziarkach. Z kolei znalezienie odpowiedniego tatuażu jest banalnie proste, gdyż na stronie głównej znajduje się wyszukiwarka, która przeprowadzi Cię przez cały proces. Wyniki wyszukiwania dostosowane są pod hasła kluczowe, które wpiszesz. Tym samym chcąc wykonać tatuaż w Warszawie lub innym miejscu wystarczy, że w rubryce WYBIERZ MIASTO wpiszesz Warszawa.

Jak wiemy miasto to nie wszystko, choć jest to już jakiś trop. Swoje poszukiwania warto zawęzić do artysty – jeśli chcesz zobaczyć polecanych artystów tatuażu z Warszawy lub innego miasta – bądź do tatuaży – jeśli interesują Cię same prace. Ostatnim krokiem do sukcesu jest wpisanie konkretnego motywu, czyli tego czego szukasz. Załóżmy, że interesujesz się astrologią i to właśnie elementy astrologiczne chciałbyś zawrzeć na swoim pierwszym tatuażu. Tym samym wybierając tatuaż księżyc warszawa lub tatuaż księżyc, Twoim oczom ukarzą się przykładowe tatuaże wykonane z motywem księżyca. Punkt zaczepienia mamy, teraz wystarczy zarezerwować termin!

Umów sesję tatuażu u Barbara Kiczek na INKsearch.co

Pomysł na tatuaż

Inspiracją do wykonania tatuażu, może być tak naprawdę wszystko. Tatuaż to bardzo osobista sprawa, zwłaszcza że wykonujesz go na swoim ciele. To Ty decydujesz czy dziarka ma mieć głębokie lub powierzchowne znaczenie. Tym oto sposobem możesz skupić się na tym, co lubisz robić lub czym się interesujesz. Tatuaż napis, tatuaż z motywem florystycznym, tatuaż abstrakcyjny skupiony na kolorach, tatuaż realistyczny przedstawiający Twoje hobby, np. balet. Wszystko jest dozwolone. Pomysł zaczyna się w sercu i w głowie. Jeśli nie czujesz napływu kreatywności – nic nie szkodzi. Poszukiwania możesz rozpocząć od wspomnianego wcześniej stylu tatuażu. Na jego podstawie możesz przejrzeć portfolia artystów i zapisać w ulubionych tatuaże, które najbardziej Ci się podobały. Fanów minimalizmu z pewnością nie zachwyci fakt, posiadania dużego kolorowego tatuażu, dlatego tym bardziej radzimy zapoznać się ze słownikiem pojęć.

Umów sesję tatuażu u Dorota Masalska na INKsearch.co

Czy mogę prosić artystę o skopiowanie projektu

Większość renomowanych artystów – nie tylko w świecie tatuażu, nie zgadza się na kopiowanie czyiś prac lub nawet swoich własnych. Tatuaż jest czymś wyjątkowym, tak jak i Ty, dlatego posiadanie czyjejś kopii nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wysyłając zapytanie do artysty warto dołączyć kilka inspiracji i napisać na czym Ci najbardziej zależy. Niektóre elementy będą stałe, jak np. konkretne kwiaty. Całość zaś będzie zgodna ze stylem artysty. To jest punkt, który warto zapamiętać. Tatuator specjalizujący się w minimalistycznych tatuażach, nie będzie chciał się podjąć realistycznego portretu i vice versa.

Co to jest flash tattoo (flash tatuaż)

Czasem jest tak, że artyści pod wpływem chwili bądź kreatywności tworzą wzory według swojego pomysłu. Są to tak zwane flash’e do zgarnięcia od ręki. Z jednej strony możecie zgarnąć unikalny projekt w dodatku w niższej cenie, z drugiej nie musicie zastanawiać się nad inspiracjami. Warto śledzić na bieżąco działania artystów.

Czy artyści tatuażu sami rysują prace

W 90% - tak. Tatuatorzy mają zaplecze artystyczne, przez co wykonują prace szyte na miarę. Po wysłaniu inspiracji tatuator tworzy dzieło sztuki, które następnie przekłada na Twoje ciało. Niektóre tatuaże, takie jak tatuaże realistyczne bazują na materiałach dostarczonych przez klientów. Jeśli zapiszesz się do odpowiedniego artysty to gwarantujemy Ci efekt wow. Wystarczy przejść do sekcji tatuaże realistyczne, by się zakochać w proponowanych pracach. Tatuaże realistyczne przedstawiają portrety bliskich osób, zwierzaków, postaci fikcyjnych, czy ikon kulturowych.

Umów sesję tatuażu u Inez Janiak na INKsearch.co

Szczegółowy plan to podstawa

Nie chcesz mieć byleczego na skórze. To wiemy i wszyscy się zgadzamy. Dlatego kontaktując się z artystą nie możesz udzielać zdawkowych informacji. Grunt to odpowiednia organizacja, która pomoże Ci uporządkować wszystko w głowie, a artyście dać pogląd na całość. Jeśli wybrałeś już artystę na stronce INKsearch to kolejnym krokiem jest wysłanie zapytania do tatuatora. Na potrzeby niniejszego artykułu załóżmy, że bardzo spodobały Ci się prace Emanueli Latoszek aka Niedelikatność. Emanuela tatuuje w Krakowie i specjalizuje się w pracach z użyciem czarno-szarego tuszu z motywami graficznymi.

Kolejnym krokiem jest dokonanie rezerwacji. Formularz kontaktowy został tak skonstruowany, by przekazać artyście, jak najwięcej informacji. Spokojnie, nie musisz pisać rozprawek – wystarczy, że zaznaczysz odpowiednie pola. Dokładne przemyślenie swojego pomysłu zanim przedstawi się go artyście jest niezwykle ważne, ponieważ znacznie ułatwisz tatuatorowi jego pracę, a także czas poświęcony na wykonanie dziarki będzie bardziej płynny i przyjemniejszy. Powracając do rezerwacji sesji tatuażu u Emanueli Latoszek, to wysyłając zapytanie do artystki zostaniesz poproszony o wskazanie czy posiadasz już tatuaże, opisanie swojego pomysłu – w tym miejscu możesz skierować pytanie o koszt całego tatuażu, wybranie koloru oraz dołączenia inspiracji. Do pytania warto dołączyć także preferowany okres wykonania tatuażu. Jeżeli wiesz, że w okolicy sierpnia-października jesteś poza zasięgiem, uwzględnij to w swojej wiadomości.

Umów sesję tatuażu u Max Pniewski na INKSearch.co

Ile kosztuje tatuaż

Tatuaże nie są tanie – warto to powiedzieć głośno i wyraźnie. Zupełnie inaczej wyglądają ceny u początkujących artystów niż u tych bardziej doświadczonych, mających fach w ręku. Tatuaż to sztuka, a za sztukę się płaci. Cena za tatuaż zależy od kilku czynników, w tym m.in.:

  • wielkości – cena za 3 cm tatuaż będzie się różnić od tej za wytatuowanie całej ręki;

  • pomysłu – im bardziej szczegółowy tatuaż, tym droższe wykonanie;

  • czasu – niektóre tatuaże wykonywane są w 2 godziny, na inne potrzeba jest kilku sesji. Wszystko też zależy od rodzaju skóry, który się posiada.

Każda cena za tatuaż ustalana jest indywidualnie. Nie ma odgórnego cennika, na którym bazują artyści. Dlatego wysyłając pytanie do artysty warto zapytać się o finalną cenę, za jego pracę. Może być też tak, że cena ta ulegnie zmianie. Jeśli artysta miał przeznaczone 10h na wykonanie tatuażu, a wykonał go w 20h ze względu na problemy ze skórą – wtedy cena rośnie. Trzeba się przygotować i na taki efekt. O wszystkim zawsze jesteście informowani na bieżąco.

Umów sesję tatuażu u Klaudia Michnik Mongo Tattoo na INKsearch.co

Sesję tatuażu zawsze poprzedza wpłacenie bezzwrotnego zadatku, na poczet rezerwacji. Zadatek ten jest odejmowany od całej kwoty za tatuaż na koniec sesji. Rezerwując wizytę w salonie tatuażu online przez INKsearch zadatek opłacacie przez stronkę podczas rezerwacji. Tym samym na jednej platformie ustalacie rezerwację z artystą, opłacanie zadatek i otrzymujecie przypomnienia o zbliżającej się sesji.

Biorąc powyższe pod uwagę warto mieć sprecyzowany budżet, jaki chce się przeznaczyć na tatuaż. W budżecie warto także uwzględnić ewentualne dojazdy lub pobyty w konkretnych lokalizacjach. Konsultanci INKsearch mają wgląd w widełki cenowe artystów, dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić czas możesz napisać do zespołu na czacie lub droga mailową z prośbą o pomoc w poszukiwaniu konkretnego artysty, w konkretnym przedziale cenowym.

Znajdź artystę tatuażu lub studio

O tym, jak znaleźć artystę lub studio pisaliśmy wyżej. Możesz zrobić to przez dedykowaną wyszukiwarkę na stronie głównej zawężając pola lub poprzez style tatuażu. Każda forma jest dobra. Jak zatem wybrać sprawdzonego tatuatora? Na stronie INKsearch znajdują się tylko zweryfikowani przez zespół artyści. Możesz czuć się bezpiecznie. Drugim krokiem jest dokładne przyjrzenie się portfolio, zapoznanie się z pracownią, w której pracuje, a także sprawdzenie recenzji. Dobry artysta będzie pracował w czystym studiu i miał klarowne zasady współpracy. Za jego doświadczenie i fach z kolei odpowiada zamieszczone portfolio – już na jego podstawie będziesz wiedzieć, czy chcesz podjąć się wykonania dziarku u tego konkretnego artysty.

Umów sesję tatuażu u Szymon Wrożyna na INKsearch.co

Rezerwacja tatuażu przez INKsearch

Masz ustalony pomysł na tatuaż, wiesz ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na jakiego wykonanie, udało Ci się ustalić artystę tatuażu i wysłać zapytanie. Co dalej? Kolejnym krokiem jest oczekiwanie na odpowiedź. Po wysłaniu zapytania zespół INKsearch sprawdza poprawność wiadomości i kontaktuje się z Artystą. Po kilku dniach od wysyłki wiadomości, otrzymujecie odpowiedź zwrotną. Jest to albo odrzucenie prośby ze względu na m.in.:

  • niezgodność ze stylem, w jakim pracuje artysta;

  • brak wolnych terminów;

Albo zaakceptowanie Twojej prośby i przesłanie terminów do wyboru. Po potwierdzeniu przez Ciebie terminu w przeciągu 7 dni kalendarzowych (po upływie czasu na odpowiedź, rezerwacja zostaje anulowana), zostaniesz przekierowany do wpłacenia zadatku, będącego potwierdzeniem w 100% czekającej Cię sesji. Gdy kwota zostanie zaksięgowana na kwocie, artysta zostanie poinformowany o rezerwacji, a Ty będziesz mógł spać spokojnie i czekać na swój wymarzony tatuaż!

Umów sesję tatuażu u Tyna Majczuk na INKsearch.co

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanej strony do rezerwacji tatuażu online. Jeżeli artysta wyraził zgodę na posiadanie konta w narzędziu INKsearch i jest to jedno z głównych miejsc przyjmowania przez niego zapisów na tatuaż – uszanuj jego prośbę. Nawet jeśli posiadasz dane kontaktowe artysty na profilach społecznościowych to wciąż powinieneś przejść przez preferowany przez niego system rezerwacji. Wiadomości mailowe są często chaotyczne i mogą gubić się od ciągłego przesyłania inspiracji. Tak, samo sprawa wygląda z profilami społecznościowymi. Systemy rezerwacyjne, zintegrowane kalendarze to wszystko pomaga artystom w usprawnieniu ich pracy.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować tatuaż

Wszystko zależy od zajętych terminów tatuatorów. Bywa, że zapisy otwierane są tylko w konkretnych miesiącach w roku i obejmują najbliższe 3-4 miesiące pracy. W zdecydowanej większości zapisywać się na tatuaż można cały czas. Jednak fakt jest taki, że warto zarezerwować tatuaż z odpowiednim wyprzedzeniem, by artysta i klient mieli czas na przygotowanie się do sesji. Przygotowanie klienta obejmuje znajomość budżetu i projektu, z kolei artysta musi przygotować unikalny wzór na dzień wizyty. Jeśli będziesz w trakcie podróży warto z wyprzedzeniem poinformować artystę o Twoim planowanym tatuażu.

fot. INKsearch.co

ink search


Dodał: majki 07-09-2020
Wyświetleń: 7175


Skomentuj tatuaż! Zaloguj się!
avatar użytkownika majki majki napisał(a):

Wszystko zależy od zajętych terminów tatuatorów. Bywa, że zapisy otwierane są tylko w konkretnych miesiącach w roku i obejmują najbliższe 3-4 miesiące pracy. W zdecydowanej większości zapisywać się na tatuaż można cały czas. Jednak fakt jest taki, że warto zarezerwować tatuaż z odpowiednim wyprzedzeniem, by artysta i klient mieli czas na przygotowanie się do sesji. Przygotowanie klienta obejmuje znajomość budżetu i projektu, z kolei artysta musi przygotować unikalny wzór na dzień wizyty. Jeśli będziesz w trakcie podróży warto z wyprzedzeniem poinformować artystę o Twoim planowanym tatuażu.

07-09-2020, 09:04:33

avatar użytkownika sallymargen sallymargen napisał(a):

Hello. I know that you may need this site https://law-essay-profy.com/ where you can get law essays from professionals. Here are the best specialists in the field of law essay writing so your essay will be definitely graded excellent. These people know how to write essays quickly and efficiently, so you can contact them at any time.

25-03-2023, 12:56:41Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadasz się na używanie plików cookie. Przeczytaj politykę cookies.