Style tatuażu: Akwarela (Watercolor tattoo)

Naprawdę dobrze zrobiony i co najważniejsze przemyślany tatuaż może być dziełem sztuki. Przykładem na to są wzory watercolor tattoo.

Ten rodzaj wzorów wygląda jakby był namalowany akwarelą. Pastelowe kolory świetnie się uzupełniają i tworzą harmonijną całość niczym obraz. Jest to jeden z najtrudniejszych stylów tatuażu.

Trzeba być prawdziwym artystą, aby podołać zadaniu stworzenia niepowtarzalnego malowidła. Trudniejsze do wykonania są chyba tylko tatuowane portrety.

W Polsce Akwarele nie są jeszcze zbyt popularne. Moda na tego typu ozdoby pochodzi z Czech, tak więc jeśli zdecydujemy się na taki właśnie motyw warto wybrać się do salonu tatuażu tuż za naszą południową granicą.

Watercolor tattoo to subtelne wzory, przepełnione delikatnością i finezją.

Wśród najczęstszych symboli pojawiających się przy akwareli są kwiaty, wzory geometryczne, krótkie sentencje. Jeśli decydujemy się na tego typu motyw, lepiej nie łączyć go z ciężkimi i topornymi wzorami typu oldschool.

Warto pamiętać, że oprócz decyzji o tatuażu, trzeba lepiej trzymać się jednego stylu. To co mamy na ciele powinno tworzyć spójną historię, a nie bezsensowną kakofonię.

Dodał: majki

Wyświetleń: 7267
Podoba się? 11 0
Chcesz komentować tatuaże? Zaloguj się!