Kiedy najlepiej zrobić nowy tatuaż?

Podjęcie decyzji o zrobieniu sobie tatuażu to bardzo ważna rzecz. Nie należy podejmować tej decyzji pochopnie, ponieważ tak naprawdę samo zrobienie tatuażu nie jest problemem, lecz problemem może stać się on w momencie gdy zostanie źle dobrany lub wykonany. Warto więc zwrócić uwagę na szereg pytań i zagadnień na które warto poznać dokładne odpowiedzi.

Jedną z największych wątpliwości jest oczywiście wybór najlepszego czasu na zrobienie tatuażu. Oczywiście, jeżeli już podejmiemy tę decyzję, to zależy nam na jak najszybszym posiadaniu nowej ozdoby. Warto jednak pamiętać, że nie każda pora roku sprzyja robieniu tatuaży. Tatuatorzy są niezwykle zgodni w tej kwestii – najlepiej zdecydować się na wizytę w studiu tatuażu ciepłą jesienią lub wiosną. Dlaczego nie zima lub lato?

Wykonanie tatuażu zimą wiąże się z faktem, że nasza skóra nie może swobodnie oddychać, ponieważ panujące niskie temperatury wymagają od nas ciepłych ubrań. Dodatkowym minusem jest również ocieranie skóry przez te ubrania. Efektem mogą być odparzenia i podrażnienia, przez które, w najgorszym wypadku może wdać się w świeży tatuaż nieprzyjemne zakażenie.

Sesja tatuowania w czasie upalnego lata również nie jest najlepszym pomysłem. Wysokie temperatury w połączeniu z folią zabezpieczającą świeży tatuaż to bardzo krótka droga do odparzeń. Ponadto, latem nasza skóra jest wystawiana na działanie promieni słonecznych – jeżeli nowy tatuaż będzie poddawany intensywnemu działaniu promieni, wówczas może dojść nawet do wybarwień świeżo wprowadzonego barwnika. Minusem robienia tatuażu w czasie upalnych, letnich dni, są również kąpiele w morzu, w jeziorach, których bardzo często się poddajemy wyjeżdżając na wakacje.

Jeżeli nie warto robić tatuażu latem, ani zimą, warto więc zaplanować sesję na wiosnę. Ciepłe, lecz nie upalne dni to doskonały moment na zrobienie nowego tatuażu. Nie nosimy wówczas grubych, przylegających ubrań, a promieniowanie słoneczne nie jest jeszcze aż tak niebezpieczne. Spada wówczas ryzyko niebezpiecznych zakażeń, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne. Nie oznacza to jednak, że o tatuaż robiony wiosną lub jesienią należy dbać w mniejszym stopniu. Oczywiście, podstawą są zalecenia tatuatora, zwiększona ostrożność i niedopuszczenie do zakażenia lub urażenia świeżego tatuażu.

Pamiętaj – jeżeli chcesz zrobić nowy tatuaż, to zrób go właśnie teraz, czyli wiosną i ciesz się z nowego dzieła sztuki.

Dodał: rooda


Wydziaraj: 11