Piercing

Kursy z piercingu

 • 18-09-2017, 11:56 | dziary dziaram 1
  Piercing od dawna cieszy się sporą popularnością. Już w czasach Majów, starożytnych Greków, Rzymian mieliśmy do czynienia z kolczykowaniem. Wówczas miał on wyraz symboliczny, związany był z religią oraz często wyznaczał status społeczny.
  Obecnie piercing to sposób na zamanifestowanie samego siebie.

  Coraz więcej osób zainteresowana jest nie tylko przekłuciem sobie kolczyka, ale także odbyciem kursów w ramach tej sztuki.
  Oferta szkoleń z tej dziedziny jest naprawdę szeroka.

  Do odbycia takiego kursu może zgłosić się każda osoba pod warunkiem, że wpłaci na konto firmy organizującej takie szkolenie pewną kwotę pieniędzy. Jest to zazwyczaj suma 500-1000 złotych.

  W większości przypadków kursy piercingu trwają jeden dzień i nie kończą się żadnymi egzaminami sprawdzającymi umiejętności i wiedzę osoby ubiegającej się o zdobycie certyfikatu. Czasami jednak zdarza się, że odbyty kurs kończy się zaliczeniem. Wszystko zależy od miejsca, gdzie dane szkolenie jest organizowane.

  Ważne jest, aby taki kurs przeprowadzić starannie (ponieważ można otrzymać certyfikat i nic tak na prawdę nie umieć - a o to chyba nie chodzi). Pamiętajmy, że liczy się nie tylko wiedza, ale i praktyka.

  Program kursu zazwyczaj obejmuje:

  - wykład z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
  - wykład z zakresu dermatologii i alergologii,
  - omówienie środków znieczulających oraz materiałów i narzędzi potrzebnych do wykonywania zabiegu przekłuwania ciała (piercingu),
  - zajęcia praktyczne z zakresu przekłuwania ciała - pępek, brew, język, nos, warga itp.

  Zarówno sprzęt, materiały i produkty potrzebne do nauki powinno zapewnić studio organizujące szkolenie.

  Kochamy tatuaże dziary.com

Chcesz komentować tatuaże? Zaloguj się!