Higiena i pielęgnacja

Reakcja alergiczna?? Pomozcie!

  • 08-03-2018, 13:26 | dziary dziaram 0

    Witam! W sobote zrobilam swoj pierwszy tatuaz. W studiu nie gdzies w piwnicy🙂igly nowe tusz rozlewany przy mnie ogolnie czysto I sterylnie . Proba uczuleniowa nie zostala zrobiona. W pierwszy dzien wszystko bylo ok jesli moge tak to ujac. Zalecone zostalo mi prZemywanie dziary mydlem antybakteryjnym smarowanie bephantenem I trzymanie w folii do 4 godz przez 4 dni. Bephanten nie byl dostepny uzywalam wiec alantanu. Nie smarowalam zbyt grubo dziary nie namacZalam zbednie odkrywajac ja by dac jej pooddychac nie dopuszczalam do zabrudzenia jej. Niestety dzialo sie coraz gorzej mianowicie polowa tatuazu bo problem mam z polowa byla bardziej goraca ni reszta pojawily sie grudki kilka na wiecej pod I nad tatuazem I ogromne zaczerwienienie. Napisalam do studio w ktorym zrobiono mi tatuaz w poniedzialek wraz ze zdjeciami I opisem. Powiedziano mi ze to normalny proces gonenia tatuazu. Ok. Postanowilam poczekac . Nie jestem typem pani karte nie placze bo boli mnie raczka przeciez zdawalam sobie sprawe jak moze byc jednak zaczyna coraz bardziej niepokoic mnie stan reki. Mam lekkie uwypuklenie pod nadgarstkiem tam tez najglebiej bylam kluta zreszta moge to powiedziec o prawej stronie tatuazu. Wysypka wyglada zle . Wczoraj Stan mojej reki osiagnal punkt jak dla mnie krytyczny krostki byly jedna wielka czerwona plama kazdy ruch nadgarstkiem sprawia bol. Tatuaz jest czerwony I tak jakby podbiega krwia niewiem jak to opisac w miejscach uwypuklen. Zrezygnowalam z alantanu, posmarowalam bephantenem znacznie sie pogorszylo. Kolejny raz napisalam do studio zalecili odstawienie masci na dwa dni I niesmarowanie dziary . Moge powiedziec ze jest lekka poprawa jednak ciagle wyglada to zle. Czytalam duzo i naprawde sie martwie. Czy mozecie cos doradzic? Zdaniem mojego tatuazysty jest to alergia na alantan... dzisiaj przemylam dziare mydlem antybakteryjnym znowu sie Aczerwienilo... wyglada to strasznie I niewiem czy posluchac mojego tatuatora.. czy nie lepiej posmarowac choc najciensza warstwa wazeliny? Przeciez nie wolno wysuszyc tatuazu.. pierwsze zdjecie z wczoraj drugie dZisiaj po przemyciu mydlem. 


  • 08-03-2018, 16:07 | dziary dziaram 0

    To po prostu wygłada na uczulenie na bepanthen...

     


  • 08-03-2018, 16:42 | dziary dziaram 0

    Ale smarowała głównie alantanem.

    Podstawowe pytanie jak tam u ciebie z tabletkami typu nurofen Apap itd? Możesz je brać czy na coś masz uczulenie?

    Bez paniki odstaw wszystko co związane jest z dziara zostaw tylko letnia wode, nawet folii nie zakładaj przemyj to odrazu jak to czytasz i leć do apteki po wapno i hitaxe, weź jedną pod język i czekaj dziara jak będzie wysychać to troszkę polej ja wodą bez kremów etc i daj znać koło 21 jak stan dziary


    :)

  • 08-03-2018, 17:15 | dziary dziaram 0

    Nie mam alergii na leki a przynajmniej nic o tym niewiem😉wczoraj wieczorem I dzisiaj rano wzielam ibuprofen przeciwzapalnie . Moze byc problem z hitaxe mieszkam w uk ale postaram sie znalezc jakis zamiennik .. jestem naprawde zdziwiona ze moze to byc uczulenie na bephanten czy alantan poniewaz nigdy wczesniej nie mialam zadnych reakcji po ich uzyciu. Dziekuje bardzo za rade postaram sie wszystko ogarnac I dam znac☺️


  • 08-03-2018, 17:19 | dziary dziaram 0

    Wiesz ja miałem szczura pół roku w domu i było wszystko ok, teraz na zawsze zwiazałem się z lekiem wziewnym :D

    Co do tych kremów miałem tak bo za dużo go używałem, robiłem dziarę raz na tydzień, składniki w tych kremach są mocno alergenne i to jest faktem.
    To zamiast hitaxy, coś dobrego bez recepty przeciwalergicznego.


    :)

  • 08-03-2018, 17:23 | dziary dziaram 0

    Wiem  co masz na mysli alergie przychodza I odchodza.. kiedys mialam a I za pewne na cos mam ale przeszly te o ktorych bylo mi wiadomo😉 natomiast paracetamol I ibuprofen to leki ktore zazywam wiec nie mam z nimi jak dotad problemu


  • 08-03-2018, 19:19 | dziary dziaram 0

    Mam jak narazie tylko wapno I masc z hydrokortyzonem z tego co wiem chyba zbyt gruba ingerencja moja znajoma uzywala na atopowe zapalenie skory.. czy nie zniszczy to tatuazu?


  • 09-03-2018, 00:22 | dziary dziaram 0

    Odstaw krem definitywnie na tydzien nic ci niebedzie , ten bephanten w uk jest jakis dziwny polecam kupic w saversie b5 phantenol jest duzo lepszy zadszy przedewszystkim ale to za tydzien narazie wapno ,przemywaj , obserwuj bedzie dobrze


Chcesz komentować tatuaże? Zaloguj się!
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadasz się na używanie plików cookie. Przeczytaj politykę cookies.